• VIDEO/ Turp! Huliganët futen në fushë dhe rrahin lojtarët. Ja çfarë ndodh në Gjermani

  VIDEO/ Turp! Huliganët futen në fushë dhe rrahin lojtarët. Ja çfarë ndodh në Gjermani

  Është e turpshme ajo që ndodhi në ndeshjen Kiel-St.Pauli të Divizionit të Dytë në Gjermani. Huliganët futen në fushën e lojës, hedhin fishekzjarre drejt tifozëve dhe rrahin lojtarët. Një kaos i vërtetë që rrallë herë shihet në një ndeshje futbolli por që bën për turp Gjermaninë. Federata pritet të marrë masa ndëshkuese për skuadrën vendase që është përgjegjëse për rendin […]

 • Lëndohet rëndë 25-vjeçari, me makinë është futur në ujërat e Vardarit

  Lëndohet rëndë 25-vjeçari, me makinë është futur në ujërat e Vardarit

  Një person është lënduar pasi me makinën e tij “Pezho” mëngjesin e sotëm është rrëzuar në ujërat e lumit Vardar përpara Sarajit. Rastin është denoncuar në polici nga një kalimtarë rasti i cili ka qenë dëshmitarë i ngjarjes. Sipas policisë, i lënduari është 25 vjeçari N.A nga fshati Bukovi¬ç i cili është dërguar me shpejtësi në Qendrën urgjente, por tani […]

 • Shefi i UNMIK-ut bën thirrje për fushatë zgjedhore lokale të qetë dhe pa frikësime e kërcënime

  Shefi i UNMIK-ut bën thirrje për fushatë zgjedhore lokale të qetë dhe pa frikësime e kërcënime

  Në prag të fillimit të fushatës për zgjedhje lokale në Kosovë, Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm, Zahir Tanin, thekson rëndësinë e mundësisë për të gjithë popullin dhe komunitetet të zgjedhin përfaqësuesit e tyre në mënyrë demokratike dhe transparente. Ai bën thirrje për veprime të përgjegjshme nga të gjithë udhëheqësit dhe partitë politike për të siguruar një fushatë të lirë […]

 • Itali: Trafik droge me vlerë 2 milionë euro, mes të arrestuarve 9 shqiptarë

  Itali: Trafik droge me vlerë 2 milionë euro, mes të arrestuarve 9 shqiptarë

  Policia italiane e qytetit të Milanos ka ekzekutuar në orët e para të mëngjesit të sotëm një operacion antidrogë e cili ka çuar në arrestimin e 10 personave; 9 shtetas shqiptarë e 1 italian. Arrestimet janë kryer në provincat e Legnanos, Torino e Varese. Të arrestuait janë të moshës nga 22 në 54 vjec e janë të akuzuar për trafik […]

 • Dua Lipa shkëlqen e veshur në të zeza (FOTO)

  Dua Lipa shkëlqen e veshur në të zeza (FOTO)

  Dua Lipa është shfaqur e mrekullueshme në paraqitjenë e fundit. Këngëtarja me origjinë shqiptare është shfaqur me shumë stil e veshur në të zeza. Me flokët e drejta dhe shumë pak e grimosur, Dua ka mahnitur me pamjen e saj.Sovran.info Only moments before this picture was taken I did the maddest slam dunk. Take my word for it. A post […]

 • 12 aksidente në Shkup, lëndohet rëndë një këmbësor

  12 aksidente në Shkup, lëndohet rëndë një këmbësor

  Një këmbësor ka marrë lëndime të rënda trupore në njërin nga 12 aksidentet e trafikut të regjistruar në 24 orët e fundit në rajonin e SPB Shkup. Në katër aksidente më lehtë janë lënduar pesë persona, ndërsa në shtatë janë shkaktuar dëme materiale. Gjatë ditës së djeshme policia e trafikut ka zbuluar dhe sanksionuar një numër më të madh të […]

 • Fjalimi i Trumpit në OKB kritikohet nga shumë vende – Rusia i thotë t’ia “kthejë Kosovën Serbisë”

  Fjalimi i Trumpit në OKB kritikohet nga shumë vende – Rusia i thotë t’ia “kthejë Kosovën Serbisë”

  Ai që disa e përshkruan si fjalim i “urrejtjes” i Donald Trumpit në OKB është kritikuar prej vendeve anëtare të organizatës, të kthyera në shënjestrën e mërisë së presidentit amerikan. Shefi i Shtëpisë së Bardhë e përfshiu Iranin në grupin e regjimeve të vogla mashtruese, e tha se Shtetet e Bashkuara do ta shkatërrojnë krejtësisht Korenë e Veriut, nëse cenon […]

 • Vdes burri para spitalit të qytetit në Shkup

  Vdes burri para spitalit të qytetit në Shkup

  66 vjecari M.C. nga Manastiri mëngjesin e djeshëm ndërroi jetë në ulësen përpara spitalit të qytetit “Shën Naumi I Ohrit”, përcjell Aktuale.mk. Nga policia sot bëjnë me dije se rasti është paraqitur dje në ora 13:10. I ndjeri ka ndruar jetë papritmas thonë nga policia, ndërkaq trupi I tij është dorëzuar për obduksion.

 • Mogherini takon Thaçin e Vuçiqin në New York

  Mogherini takon Thaçin e Vuçiqin në New York

  Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, takoi të martën presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në margjina të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në New York. “Ata vazhduan diskutimet për fazën e re të dialogut midis Beogradit dhe Prishtinës, të ndërmjetësuar nga BE-ja, për normalizimin e plotë të marrëdhënieve”, […]

 • LSDM: Do t’i japim fund qeverisjes kriminale të VMRO-së në nivel lokal

  LSDM: Do t’i japim fund qeverisjes kriminale të VMRO-së në nivel lokal

  Më shumë para për qytetarët, është hequr taksa radiodifuzive, është rritur paga minimale, është siguruar kompensim për punëtorët nga firmat e falimentuara, thonë në LSDM. Për vetëm njëqind ditë Qeveria e udhëhequr nga LSDM dhe shumica parlamentare treguan se mund të punohet me nder, përgjegjësi dhe në interes të qytetarëve, në vend të kriminalitetit dhe shkatërrimit të shtetit në interes […]

Lajmet Tjera

by / on September 20, 2017 at 10:34 am / in Lajme, Sport

VIDEO/ Turp! Huliganët futen në fushë dhe rrahin lojtarët. Ja çfarë ndodh në Gjermani

Është e turpshme ajo që ndodhi në ndeshjen Kiel-St.Pauli të Divizionit të Dytë në Gjermani. Huliganët futen në fushën e lojës, hedhin fishekzjarre drejt tifozëve dhe rrahin lojtarët. Një kaos i vërtetë që rrallë herë shihet në një ndeshje futbolli por që bën për turp Gjermaninë. Federata pritet të marrë masa ndëshkuese për skuadrën vendase që është përgjegjëse për rendin […]

Read more ›
by / on September 20, 2017 at 10:25 am / in Kronika e Zezë, Lajme

Lëndohet rëndë 25-vjeçari, me makinë është futur në ujërat e Vardarit

Një person është lënduar pasi me makinën e tij “Pezho” mëngjesin e sotëm është rrëzuar në ujërat e lumit Vardar përpara Sarajit. Rastin është denoncuar në polici nga një kalimtarë rasti i cili ka qenë dëshmitarë i ngjarjes. Sipas policisë, i lënduari është 25 vjeçari N.A nga fshati Bukovi¬ç i cili është dërguar me shpejtësi në Qendrën urgjente, por tani […]

Read more ›
by / on September 20, 2017 at 10:20 am / in Lajme, Top Lajm

Shefi i UNMIK-ut bën thirrje për fushatë zgjedhore lokale të qetë dhe pa frikësime e kërcënime

Në prag të fillimit të fushatës për zgjedhje lokale në Kosovë, Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm, Zahir Tanin, thekson rëndësinë e mundësisë për të gjithë popullin dhe komunitetet të zgjedhin përfaqësuesit e tyre në mënyrë demokratike dhe transparente. Ai bën thirrje për veprime të përgjegjshme nga të gjithë udhëheqësit dhe partitë politike për të siguruar një fushatë të lirë […]

Read more ›
by / on September 20, 2017 at 10:18 am / in Kronika e Zezë, Lajme

Itali: Trafik droge me vlerë 2 milionë euro, mes të arrestuarve 9 shqiptarë

Policia italiane e qytetit të Milanos ka ekzekutuar në orët e para të mëngjesit të sotëm një operacion antidrogë e cili ka çuar në arrestimin e 10 personave; 9 shtetas shqiptarë e 1 italian. Arrestimet janë kryer në provincat e Legnanos, Torino e Varese. Të arrestuait janë të moshës nga 22 në 54 vjec e janë të akuzuar për trafik […]

Read more ›
by / on September 20, 2017 at 10:15 am / in Lajme, Sport

Formacionet e mundshme, Milan – Spal

Milani i Vincenzo Montellas zhvillon sot ndeshjen ndaj Spalit në ‘San Siro’ në kuadër të javës së pestë të Serie – A, transmeton Sovrani.info. Në konferencën për shtyp, Montella bëri me dije se nga minuta e parë sot do të luajë Andrea Silva. Ndeshja zhvillohet nga ora 20:45 dhe këto janë formacionet e mundshme: MILAN: G Donnarumma; Musacchio, Bonucci, Romagnoli; […]

Read more ›
by / on September 20, 2017 at 10:13 am / in Lajme, ShowBiz

Dua Lipa shkëlqen e veshur në të zeza (FOTO)

Dua Lipa është shfaqur e mrekullueshme në paraqitjenë e fundit. Këngëtarja me origjinë shqiptare është shfaqur me shumë stil e veshur në të zeza. Me flokët e drejta dhe shumë pak e grimosur, Dua ka mahnitur me pamjen e saj.Sovran.info Only moments before this picture was taken I did the maddest slam dunk. Take my word for it. A post […]

Read more ›
by / on September 20, 2017 at 9:32 am / in Kronika e Zezë, Lajme

12 aksidente në Shkup, lëndohet rëndë një këmbësor

Një këmbësor ka marrë lëndime të rënda trupore në njërin nga 12 aksidentet e trafikut të regjistruar në 24 orët e fundit në rajonin e SPB Shkup. Në katër aksidente më lehtë janë lënduar pesë persona, ndërsa në shtatë janë shkaktuar dëme materiale. Gjatë ditës së djeshme policia e trafikut ka zbuluar dhe sanksionuar një numër më të madh të […]

Read more ›
by / on September 20, 2017 at 9:30 am / in Lajme, Speciale

Fjalimi i Trumpit në OKB kritikohet nga shumë vende – Rusia i thotë t’ia “kthejë Kosovën Serbisë”

Ai që disa e përshkruan si fjalim i “urrejtjes” i Donald Trumpit në OKB është kritikuar prej vendeve anëtare të organizatës, të kthyera në shënjestrën e mërisë së presidentit amerikan. Shefi i Shtëpisë së Bardhë e përfshiu Iranin në grupin e regjimeve të vogla mashtruese, e tha se Shtetet e Bashkuara do ta shkatërrojnë krejtësisht Korenë e Veriut, nëse cenon […]

Read more ›
by / on September 20, 2017 at 9:28 am / in Kronika e Zezë, Lajme

Vdes burri para spitalit të qytetit në Shkup

66 vjecari M.C. nga Manastiri mëngjesin e djeshëm ndërroi jetë në ulësen përpara spitalit të qytetit “Shën Naumi I Ohrit”, përcjell Aktuale.mk. Nga policia sot bëjnë me dije se rasti është paraqitur dje në ora 13:10. I ndjeri ka ndruar jetë papritmas thonë nga policia, ndërkaq trupi I tij është dorëzuar për obduksion.

Read more ›
by / on September 20, 2017 at 9:08 am / in Lajme, Top Lajm

Mogherini takon Thaçin e Vuçiqin në New York

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, takoi të martën presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atë të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në margjina të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në New York. “Ata vazhduan diskutimet për fazën e re të dialogut midis Beogradit dhe Prishtinës, të ndërmjetësuar nga BE-ja, për normalizimin e plotë të marrëdhënieve”, […]

Read more ›