12 viktima dhe 640 raste të reja me Covid 19

96

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2634 teste, dhe janë regjistruar 640 raste të reja të kovid-19 në: Shkup-272, Kumanovë-43, Dibër-5, Stip-17, Prilep-41, Tetovë-41, Struga-4, Veles-11, Manastir-10, Ohër-24, Kavadarci-41, Gostivar-12, Gjevgjeli-11, Strumica-24, Kriva Palanka-2, Radovish-9, Kocani-20, Probistip-3, Berovë -2, Valandovo-3, Vinica-4, Delçevo-3, Sveti Nikole-7, Kërçovë-17, Resnjë-4, Negotinë-10.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistron 143 pacientë të shëruar nga: Shkup-71, Kumanovë-5 Dibër-1, Stip-7, Tetovë-10, Strugë-4, Veles-2, Manastir-3, Ohër-3, Kavadarci-3, Gostivar-5, Gjevgjeli-2, Strumica-9, Radovish-1, Kocani-6, Berovo-3, Valandovo-3, Sveti Nikole-2, Kërçovë-1, Negotinë-2.

12 persona vdiqën, dy pacientë nga Velesi (79 dhe 89), shtatë pacientë nga Shkupi (63, 78, 70, 73, 70, 71 dhe 64), një pacient nga Prilep (73), një nga Shtipi (72) dhe një pacient nga Strumica (85). Të gjithë pacientët vdiqën në spital./Faktiditor.ch/

Comments