15 viktima dhe 356 raste të reja me COVID-19, shërohen 587 persona

103

Ministria e Arsimit njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 1 906 teste dhe 356 kanë rezultuar pozitivë me Kovid-19, po ashtu në 24 orët e fundit kanë humbur betejën me koronavirusin 15 pacientë. Nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se në 24 orët e fundit janë shëruar 587 persona. Deri tani në vendin tonë janë prekur nga koronavirusi 89 817 persona dhe prej tyre 75 387 persona janë shëruar, ndërsa 2 754 kanë ndërruar jetë. Numri i përgjithshëm i rasteve aktive në vend është 11 676.

Comments