2 të vdekur, mbetet në burg inxhinieri i skela “Syla”

235

Gjykata e Tiranës ka vendosur të nxjerrë nga qelia Xhimi Tarushin, pronarin e firmës së kontaktuar nga bashkia e Tiranës për të rikonstruktuar pallatin ku javën e kaluar mbetën të vrarë 2 puntorë si pasojë e shembjes së skelës.

Eshtë lënë në arest shtëpie inxhinieri teknik i firmës skela “Syla”, Ilir Bendo. Vetë Bendo, shprehet se ai nuk ka lidhje me cmontimin e skelave.
Sipas avokatëve, nëse skelat do të ishin jashtë kushteve të punës do të kishin rënë prej kohësh.

MÖBEL THEMA

Viktimat e tragjedisë janë E.B., 31 vjeç, punëtor ndërtimi në firmën “Xhimi, si dhe shtetasi O.K, 36 vjeç, punëtor i firmes skela “Syla”.

Po nga rrëzimi i skelës janë plagosur dhe janë jashtë rrezikut për jetën, shtetasit G.B punëtor ndërtimi i firmës “Xhimi”, E.L dhe A.M, punëtor i firmës skela “Syla”.

Comments