20 vjet nga vdekja e dëshmorit të kombit Ilmi I. Bahtijari

85

Sot u bënë 20 vite nga rënia heroike e vllaut tim,Heroit të Kombit Ilmi I. Bahtijari. Me këtë dedikim prekës kushtuar dëshmorit të kombit nis postimi në rrjetin social Facebook nga vëllai i tij që e kujton me dhimbje dhe krenari këtë martir të Kosovës që flijoi jetën bashkë me shumë të tjerë për lirinë e shtrenjtë të këtij vendi shkruan Faktiditor. Ch. .
Lavdi ty ,vllai im Hero dhe gjithë atyre që dhanë jetën për atdheun tone te shtrejte! shkruan Nuri Bahtijari, vëllai i dëshmorit

Të faleminderit për dashurin dhe krenarin qe i ke dhënë Kosovës në Koshare.
Nuriu me Familje…

MÖBEL THEMA

Ky është postimi I tij :

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2775145309168444&id=100000190065498

Comments