45 vendvotime të rinumëruara deri tani, procesi po vëzhgohet nga policia e prokuroria

179

QNR ka vijuar me rinumërimin e votave në 530 vendvotimeve.

MÖBEL THEMA

Deri të enjten në mesnatë, janë rinumëruar 45 nga 530 vendvotimet për të cilat ka marrë vendim KQZ-ja, shkruan lajmi.net.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net edhe zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi.

“Deri të enjten në mesnatë janë rinumëruar 45 nga 530 vendvotimet për të cilat ka marrë vendim KQZ-ja. Rinumërimi është duke vijuar”, ka thënë shkurt ai.

Ndërkaq, rinumërimi po bëhet edhe në prani të Policisë dhe Prokurorisë së Kosovës.

Kjo me kërkesë të kryetares se KQZ-së, Valdete Daka e cila përmendi dje parregullsitë e shumta me të cilat është shoqëruar procesi i numërimit.

Ndërkaq nga QNR kanë kategorizuar në pesë pjesë parregullsitë e evidentuara gjatë procesit të numërimit të votave. /Lajmi.net/

Comments