A do luaj Messi në ndeshjen hapëse të La Ligës?

98

Lionel Messi me gjasë nuk do paraqitet në ndeshjen ndaj Athletic Bilbaos.

Nëse ndonjë lojtar tjetër do të ishte në pozicionin e tij, klubi do t’i kishte përjashtuar ata, por askush nuk dëshiron të nxitojë për të përjashtuar argjentinasin.

MÖBEL THEMA

Messi u bashkua më vonë me skuadrën për shkak të pjesëmarrjes së tij në Kupën e Amerikës, dhe lëndimi i tij do ta lë jashtë fushave për dy javë.

Nëse gjërat qëndrojnë kështu, ai nuk ka gjasa të jetë i gatshëm të luaj në fundjavë.

Skenari më i mirë i rastit do të ishte ai të marrë pjesë në tre ose katër seanca stërvitore para lojës të së premtes dhe të mos rrezikohej që të luaj nga fillimi.

Comments