Aksident i rëndë trafiku në lagjen Aerodrom

250

Një aksident trafiku midis një automjeti pasagjerësh “Suzuki Baleno” dhe një furgoni “Volkswagen” ndodhi këtë mëngjes në bulevardin “Asnom” pranë hotelit “Hilton” në Aerodrom. Pjesa e përparme e automjetit të transportit, e cila përfundoi në trotuar, u shkatërrua nga goditja.

Edhe Njësiti i zjarrfikësve ndërhyri ndërsa u thirrën nga ambulanca.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Deri më tani, nga MPB nuk ka informacion në lidhje me personat e plagosur, por nga dëshmitarët okularë në terren, dy persona u dërguan në spital me ambulancë.

Një ekip nga Ministria e Brendshme ka inspektuar vendin e aksidentit. Prandaj, më shumë detaje do të njoftohen më vonë.

Comments