Aksident trafiku në rrugën Tetovë – Pirok, dëmtohen shtyllat elektrike

587

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Tetovë – Pirok, konkretisht në fshatin Pallçisht. Makina e tipit BMV ka humbur kontrollin dhe për pasojë ka goditur disa shtylla elektrike që ndodheshin krah rrugës, por për fat të mirë drejtuesi i automjetit apo ndonjë person tjetër nuk ka pësuar lëndime trupore. Për pasojë, janë dëmtuar disa shtylla elektrike, ndërsa dy pjesë të këtij fshati kanë mbetur pa energji elektrike. Në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipe të SPB-së së Tetovës për të hetuar shkaqet e aksidentit.

MÖBEL THEMA

Comments