Aksion i madh në Karposh, arrestohen sulmuesit në Hotelin “Aleksandar Palace”

1,128

Një aksion i madh policor po zhvillohet në Shkup, përcjell in7.

Sipas informacioneve të para, aksioni zhvillohet për të arrestuar ata që morën pjesë në shkëmbimin e zjarrit në Aleksandar Palace.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Stacioni policor në Karposh është nën rrethim.

Të gjitha hyrjet në të janë të bllokuara nga njësitë speciale policore të maskuar dhe të armatosur me pushkë automatike.

Më datë 01.12.2019 rreth orës 00:35 në Hotelin “Aleksandar Palace” në bulevardin 8 shtatori ka ndodhur një incident, ku pesë personat të armatosur me armë zjarri, pushkë automatike dhe pistoleta, me maska të të zeza dhe të kuqe në kokë, nga makina e tipit Tuareg kanë hapur zjarr në drejtim të restorantit ndërsa tre prej tyre kanë hyrë në hotel duke brohoritur “policia, policia” kanë filluar të gjuajnë me armë zjarri./in7.tv

Comments