Alisson vërtetohet si portieri më i mirë në botë, “Nuk ndihem me fat, por i bekuar”

108

Një vit sensacional për portierin brazilian Alisson.

Në ceremoninë e “Topit të Artë” ai u zgjodh portieri më i mirë në botë duke fituar trofeun ‘Yachine’, transmeton Indeksonline.

MÖBEL THEMA

Më 2019, ai fitoi Ligën e Kampionëve dhe Liverpoolin dhe Kupën e Amerikës me Brazilin.

“Falënderoj Zotin sepse ky vit ka qenë i jashtëzakonshëm për mua. Nuk ndihem me fat por i bekuar” deklaroi Alisson pasi pranoi çmimin.

/Indeksonline/

Comments