Anëtari i VMRO-DPMNE-së flet për detaje nga bisedimet mes Zaevit dhe Mickoskit

126

Deputeti i VMRO-DPMNE, Antonio Milloshoski ka dhënë detaje dhe versionin e tij nga takimi i dy partive më të mëdha LSDM – VMRO-DPMNE për arritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurorinë.

Milloshoski në cilësinë e anëtarit të grupit negociator ka shkruar në facebook se marrëveshja mund të arrihej, por nëse Zaev nuk do të ishte shumë nervoz për rastin “Reket”.

Sipas tij, Zaev ka insistuar që në krye të hetimit të këtij rasti të jetë prokurorja e tanishme Vilma Ruskoska…. Ja postimi i plotë i Milloshoskit:

MÖBEL THEMA

Договор за нов Закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше токолу нервозен во врска…

Gepostet von Antonio Milososki am Dienstag, 10. September 2019

Comments