Anulohet ndeshja Trepça-Crvena Zvezda

145

Ndeshja e paralajmëruar për sot në mes ekipit futbollistik nga Serbia “Cërvena Zvezda” dhe atij “Trepça” nga Mitrovica Veriore nuk do të mbahet.

Këtë për mediat në gjuhën serbe në veri të Mitrovicës e ka konfirmuar drejtori i klubit “Trepça” Bojan Jakshiq.

MÖBEL THEMA

Sipas tij ndeshja është anuluar.

Dje Federata e Futbollit të Kosovës por edhe më herët u ka bërë thirrje autoriteteve të sigurisë në Kosovë që mos ta lejojnë këtë ndeshje të mbahet. Sipas mediave në veri në pikë kalimin kufitar në Jarinje ka forca të shumta të Policisë./Indeksonline/

Comments