Apostolova: Mos premtoni afate për viza (VIDEO)

187

Shefja e BE-së në Prishtinë, Nataliya Apostolova dhe diplomatë të vendeve evropiane të akredituar në Kosovë, dolën sot me një kërkesë për zyrtarët e lartë të shtetit.

Prej tyre u kërkua që të shmangin premtimet për kohën se kur do të udhëtohet pa viza.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

E deleguara e Brukselit po thotë se ende nuk dihet se kur do të bëhet liberalizimi.

Kronikë e gazetarit Vullnet Krasniqi:

Comments