Arrestohet DJ Wrondon, Duda kërkon lirimin e tij dhe vazhdon kërcënimet për koncertin e Unikkatilit

257

Reperi Duda nuk është aspak dakord që reperi i famshëm shqiptar, Unikkatili, të mbajë sonte (e enjte) koncert në qytetin e Gjilanit.

Ai në një sërë postimesh të bëra në rrjetet sociale, ka shkruar po performoi Unikkatili në Gjilan sonte, nuk do t’i thëtë më etes se është nga Gilani.

“Un sjom i Gilanit as Jabuq mo nqofse sante e lejoni at dhip me na sha midis Gjilanit… un sdu dhun as probleme po me ardh mem sha shpi tem ska shanc edhe plus ne tradhti saher qe sjom atje ju e shfrytzoni rastin.. pse nuk erdhet kurr sa kesh atje…!!?? Burrat nuk lajmrojn polici , sante e keni ndor veq ju ja kerkoni falje reperav gilani mu edhe Double G is ose sante e ne vazhdim ska me pas bir nane qe e shuk ket bela…. Amanet e keni Gilan sante mprezentoni mu shok dashur familjar sjom mo i atij veni qe ma lshoni me hyp ne bin sante at femen me trup tmashkullit…”, ka shkruar Duda, duke bërë kështu me dije se nuk ndodhet në Gjilan.

MÖBEL THEMA

I njëjti, gjithashtu ka kërkuar lirimin e DJ-të të tij, DJ Wrondon, për të cilin thotë se është i arrestuar dhe po mbahet me pa të drejtë në burg.

“Lirone DJ-n dhe të tjerët prej burgut se s’kanë lidhje me këtë rast”, fajet i keni vet ju shteti dhe krejt kush keni gisht në këtë organizim sonte”, ka shkruar ndër të tjerash Duda në një postim të publikuar në InstaStory.

Foto: Duda/InstaStory

Ndërkohë, arrestimin e DJ Wrondon, e kanë konfirmuar për Telegrafin edhe zyrtarët nga Policia e Kosovës. /Telegrafi/

Comments