Audi RS7 dhe SQ8 kapen gjatë testimeve në autostradë [Video]

420

MÖBEL THEMA

Edhe pse pista Nurburgring është vendi më i zakonshëm në Gjermani ku bëhet testimi i automjeteve, ato testohen nganjëherë edhe në autostradë.

Ky klip kap dy nga modelet e ardhshme të Audi-së në një autostradë publike dhe ofron pamjë të shkurtë të RS7 dhe SQ8 të ardhshëm.

Nuk ka asgjë zyrtare por RS7 i ri pritet të përdorë një motor V8 twin-turbo 4.0 litërsh që prodhon më shumë se 650 kuaj fuqi. Ndërkohë SQ8 një motor V8 prej 4.0 litrash që prodhon 429 kuajfuqi. /IndeksOnline/

Comments