Do të hiqet ndalesa për eksportin e miellit

Ndalimi i eksportit të miellit që u vendos për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme do të hiqet, kështu vensodi Ministria e Ekonomisë pas takimit me punëtorët e prodhuesit e miellit. Sipas ministrit Kreshnik Bekteshi, vendimi u mor pasi…

Koronavirusi, 160 raste në Mal të Zi

Mali i Zi ka konfirmuar 16 raste të reja me koronavirus dhe tani janë gjithsej 160, tha drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Boban Mugosha. Në një video-konferencë, ai u bëri thirrje pacientëve që të mos stigmatizohen dhe theksoi…