Nesër arrijnë 100 mijë vaksina “Pfizer”

Dy avionë me nga 250 mijë vaksina kineze do të arrijnë të dielën në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit, bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, duke shtuar se nesër përmes sistemit Kovaks në vendin tonë do të arrijnë edhe 100…

Sot dhe nesër vendi në fazën portokalli

Vendi sot dhe nesër do të jetë nën ndikimin e valës së ngrohtë me temperatura të larta nga faza portokalli (alerte). Kompetentët bëjnë thirrje që të respektohen masat e përgjithshme për mbrojtje të shëndetit, të lirohen nga detyrimet e…

Greqia heq maskën jashtë dhe kufizimin e orarit

Duke nisur nga data 28 Qershor, Greqia do të heqë detyrimin për mbajtjen e maskës në ambiente të jashtme dhe do të lehtësojë masat të tjera kufizuese të vendosura për shkak të pandemisë. Ky lehtësim vjen në kohë kur kurba e infektimeve me…