Rama takon Kurtin në Tiranë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka zhvilluar një takim ditën e sotme me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Gjithashtu ditën e sotme Albin Kurti do të takohet edhe me liderin e opozitës, Lulzim Basha, ndërsa më pas…

Pesë viktima dhe 807 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 3.312 teste të kryera janë regjistruar 807 raste të reja me Covid-19. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 314 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me…