Zaev paralajmëron rënien e Qeverisë së tij

Kryeministri Zoran Zaev në një intervistë për radiostacionin amerikan PBS ka paralajmëruar rënien e Qeverisë së tij, nëse nuk do të ketë datë për fillimin e negociatave për anëtarësim në BE. “Maqedonia ka bërë gjithçka nga ana e saj dhe se…

Tërmet në Maqedoni

Maqedonia juglindore është dridhur nga një tërmet. Një tërmet me madhësi 2.6 ballë u ndje sot në mëngjes në Strumicë, deklarojnë nga Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrore dhe Matematikës në Shkup. Dridhja u…

Ditë e madhe për Vedat Muriqin

Ndeshja mes Kosovës dhe Malit të Zi do të jetë e veçantë për Vedat Muriqin. “Gladiatori” i Kosovës është duke u monitoruar nga shumë klube evropiane dhe sonte, do të jetë mundësi e artë për të lënë gjurmë dhe për ta ndihmuar Kosovën dhe…