Osmani në Bruksel në takim me Han dhe Mogerini

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, udhëton për Bruksel, ku do të mbajë takime pune me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë dhe Nënkryetare e Komisionit…

Zaev në takime me Gashin dhe Thaçin

Kryeministri Zoran Zaev në kuadër të bisedimeve për kandidaturat pë president sot do të takoj përfaqësuesit e partive tjera të koalicionit. Zaev pas pak do të takoj kryetarin e Alternativës, Afrim Gashi dhe kryetarin e PDSH, Menduh…

Qeveria miraton rritjen e pensioneve

Qeveria e Kosovës, sapo ka miratuar pikën e rendit të ditës për rritjen e pensioneve. Sipas aprovimit, pensionet bazike janë rritur për 20% përqind, ato kontributdhënëse për 15 përqind dhe pensionet e Trepçës për 20%. Ministri i…