Shkupi dhe Prishtina pranë luftës tregtare

Maqedonia dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit për shumimin e…

Mbytet pushuesi në Spille

Një pushues është nxjerrë nga plazhi i Spillesë në gjendje të rëndë shëndetësore por ka ndërruar jetë teksa po transportohej për në spital. Julian Xhani 32 vjeç, banues në fshatin Luz i Madh, bashkia Rrogozhinë rreth orës 12 të…