Barcelona humb titullarin për 3 javë

49

Dueli i mesjavës mes PSG-së dhe Barcelonës është interesant për të parë se si do të përgjigjen katalanasit pas humbjes 1-4 në ndeshjen e parë.

Lajmet në fakt nuk janë aspak pozitive për trajnerin Kuman, i cili ka mësuar se mbrojtësi Xherard Pike do të qëndrojë jashtë fushave të lojës për 3 javë.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Ai ka ndrydhur ligamentin e gjurit dhe do t’i duhet afro 1 muaj për t’u riaftësuar. Pike ishte një nga heronjtë e përmbysjes kundër Sevijes, i cili arriti të shënonte një gol në minutat e fundit dhe e çoi ndeshjen me shtesë.

Ndërkohë, në kampin francez janë të lumtur sepse Nejmar do të jetë gati për të luajtur kundër Lionel Mesit. Braziliani është stërvitur me grupin dhe nuk ka pasur shqetësime. Me shumë mundësi ai do të jetë në fushën e lojës, në ndeshjen e 10 marsit.

Comments