Bayerni me disa mungesa në takimin ndaj Eintracht Frankfurtit – formacionet zyrtare

94

Bayern Munich dhe Eintracht Frankfurit i kanë publikuar formacionet zyrtare për përballjen që zhvillohet në kuadër të javës së 27-të n Bundesliga.

Ndeshja që fillon në ora 18:30 do të zhvillohet në stadiumin Allianz Arena, me Bavarezët që cilësohen si favoritë.

MÖBEL THEMA

Në këtë takim, Hansi Flick do të jetë pa lojtarët si, Philippe Coutinho, Niklas Sule dhe Corentin Tolisso, që janë të lënduar.

FC Bayern München

@FCBayern

Matchday in der ! 🏟️🙌 zuhause gegen die Eintracht! 💪⚽

View image on Twitter
193 people are talking about this

Në anën tjetër, Eintracht nuk do t’i ketë në dispozicion lojtarët si, Kohr (që ka plotësuar numrin e kartonëve), dhe Pacienca që është i lënduar.

Formacioni shartues i Bayern Munichut: Neuer, Pavard, Lewandowski, Perisic, Boateng, Goretzka, Davies, Muller, Coman, Kimmich.

FC Bayern München

@FCBayern

Unsere Aufstellung gegen die @Eintracht. 💪

Embedded video

217 people are talking about this

Formacioni shartues i Eintracht Frankfurtit: Trapp – Touré, Ilsanker, Hinteregger, N’Dicka – Fernandes, Gacinovic, Rode – da Costa, Silva, Kostic. /Telegrafi/

Comments