Behgjet Pacolli i uron shërim të shpejtë Albin Kurtit

107

Kryetari i AKR’së, Behgjet Pacolli, i ka uruar shërim të shpejtë kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit, pasi që ky i fundit rezultoi pozitiv për COVID-19, raporton Express.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Faecbook, Pacolli ka apeluar të qytetarët që t’i mbajnë maskat, distancën dhe higjienën.

“Covid 19 është lufta jonë që së bashku duhet ta fitojmë. Kryetarit të VV, Albin Kurti i uroj shërim të shpejtë, ndërsa të gjithë qytetarëve u bëj apel që të kenë kujdes dhe të respektohen masat. Mbajeni maskën, distancën dhe higjienën”, ka shkruar Pacolli.

Comments