Bërnabiq: Frikësohem se vetoja Bullgare do të hapë “Kutinë e Pandorës”

216

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka komentuar veton e Bullgarisë ndaj Maqedonisë së Veriut në procesin eurointegrues.
Ka shtuar, se frikësohet se kjo veto do të hapë “Kutinë e Pandorës” në rajon.
“Nëse është çështje bilaterale atëherë ajo duhet të zgjidhet dhe nuk duhet të bëhet problem për Bashkimin Evropian. Mendoj se është një precedent i keq që është bërë dhe unë frikësohem se ajo do të hapë “Kutinë e Pandorës”, tha Bërnabiq në paraqitjen para mediave në vigjilje të Forumit të Prespës për Dialog.

Comments