‘Bijt’ e Shqipes’, kënga më e re nga Elinel dhe Genc Prelvukaj

296

Dy reperët e njohur Elinel dhe Genc Prelvukaj kanë ardhur me një bashkpunim, të cilin e kanë quajtur ‘Bijt’ e Shqipes’.

Teksti është shkruar nga vet reperët ndërsa për muzikën është kujdesur Cricket.

Në këtë këngë trajtohen tradita të shqiptarëve, po ashtu po vlerësohet si një këngë e cila do të pritet mjaftë mirë nga publiku./Indeksonline/.

Comments