Kronika e Zezë

by / on February 23, 2017 at 11:50 pm / in Kronika e Zezë, Lajme

Lushnje, e zë zetori, humb jetën fermeri

Një 52-vjeçar nga fsahti Dushk i Lushnjes ka gjetur vdekjen mesditën e sotme. 52-vjeçari Behar Shpata ka qenë duke punuar tokën e tij kur në një moment ka zbritur nga zetori për të pastruar frezën, e cila ishte bllokuar. Ky moment ka qenë fatal për 52-vjeçarin pasi freza nuk ka qenë e stakuar por e ndezur, duke e tërhequr dhe […]

Read more ›
by / on February 23, 2017 at 10:43 pm / in Kronika e Zezë, Lajme

Itali, qeni zbulon 1 kg kokainë në makinën e shqiptarit

            Ka qenë ky qeni i rracës “Staffordshire Terrier” që ka nxjerrë zbuluar shqiptarin 34-vjeçar me inicialet E.B., që gjatë kontrollit në makinë iu gjetën 1 kg kokaine.   Gjatë kontrollit policor në Bolzano, karabinierët janë tërhequr nga sjellja nervoze e shqiptarit dhe pyetjet e paqarta të tij. Shqiptarit më pas në banesë iu gjetën […]

Read more ›
by / on February 23, 2017 at 10:28 pm / in Kronika e Zezë, Lajme

Grosstante Marion (76) in Boppelsen ZH fast getötet Swendar N. soll 11½ Jahre in den Knast

Im Februar des letzten Jahres prügelte Swendar N.* (22) seine Grosstante Marion G. (77) in Boppelsen ZH beinahe zu Tode (BLICK berichtete). Heute steht er vor dem Bezirksgericht Dielsdorf. Die Anklage fordert eine Freiheitsstrafe von 11,5 Jahren wegen versuchter vorsätzlicher Tötung. Die Staatsanwältin sprach von einem «gravierenden Fall». Der Täter, ein Schweizer, der im Ausland geboren und aufgewachsen ist, erscheine […]

Read more ›
by / on February 23, 2017 at 7:06 pm / in Kronika e Zezë, Lajme

Goditet për vdekje një këmbësore në Fushë-Kosovë

Policia ka konfirmuar se në aksidentin e ndodhur në rrugën Prishtinë-Fushë Kosovë ka ndërruar jetë një person i gjinisë femërore.Aksidenti ka ndodhur në orën 18: 45 ku vetura ka goditur këmbësorin, që për pasojë viktima ka ndërruar jetë. Rastin e ka konfirmuar për Klan Kosovën zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Florije Ahmeti. Ahmeti ka bërë të ditur se […]

Read more ›
by / on February 23, 2017 at 2:05 pm / in Kronika e Zezë, Lajme

Ekstradohet në Tiranë biznesmeni maqedonas që mashtroi shqiptarët

Nga Specialistët e Interpol Tirana është bërë e mundur ditën e sotme ekstradimin nga Bullgari, drejt vendit tonë, i Samet RASIMI, 54 vjeç, lindur në Maqedoni. Samet RASIMI, ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, me vendimin penal nr. 3652, datë 22.11.2016, e ka dënuar me 12 vjet burgim, për kryerjen e veprës penale të […]

Read more ›
by / on February 23, 2017 at 1:52 pm / in Kronika e Zezë, Lajme

I dënuar me 12 vjet, vdes në burgun e Dubravës

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka njoftuar se sot ka ndërruar jetë i burgosuri B.Th. I burgosuri, B.Th. ka qëndruar në burgun e Dubravës që nga viti 2007, i dënuar me 12 vjet e 6 muaj për veprën penale “vrasje”. I burgosuri, për shkak të keqësimit të gjendjes shëndetësore, nga 21 Shkurti 2017, është dërguar në Spitalin Rajonal të Pejës, ku […]

Read more ›
by / on February 23, 2017 at 9:37 am / in Kronika e Zezë, Lajme

Në Shkup dje 11 fatkeqësi komunikacioni

Gjithsej 11 fatkeqësi të komunikacionit kanë ndodhur gjatë 24 orëve të kaluara në rajonin e SPB Shkup. Dy prej tyre janë me lëndime, ndërsa në tetë u konstatua dëm material. Me automjetin special “karrotrec” janë larguar 81 automjete. Dje nga ana e policisë së komunikacionit janë sanksionuar 28 shoferë të cilët kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se e […]

Read more ›
by / on February 23, 2017 at 9:27 am / in Kronika e Zezë, Lajme

Rrëfehet për herë të parë babai që vrau fëmijën e tij në Shtërpcë, e tmerrshme çfarë thotë

“Ditëve të fundit i kam parë disa njerëz që shikonin në dritare, rreth shtëpisë sime. Ata ishin aty, unë i pashë, por u zhdukën”. Këto ishin fjalët e Dejan Krstiçiq, babait që vrau dhe plagosi binjakët e tij në Shtërpcë të hënën mbrëma Dejan Krstiçiq, (35 vjeçar) nga Shtërpca, i tha dje prokurorit në Prishtinë se nuk i kujtohet arsyeja […]

Read more ›
by / on February 23, 2017 at 9:18 am / in Kronika e Zezë, Lajme

DOSJA/ Masakra e Çoles, ja si ndodhi sherri që mori jetën e 3 të rinjve

 Masakra e Çoles, është masakra e ndodhur në Vlorë e cila mori jetën e 3 të rinjve pas një përplasje me armë mes dy grupeve. Viktimat e kësaj ngjarje ishin Haki Rakipi 28 vjeç dhe 27 vjeçari Alfred Velaj, Albi Limaj, ndërsa i plagosur mbeti Aleksandër Llanaj. E gjithë ngjarja e rëndë ndodhi në ambientet e jashtme të një lokali, […]

Read more ›
by / on February 22, 2017 at 11:23 pm / in Kronika e Zezë, Lajme

Shpërthen bombola në Gostivar, një person në gjendje të rëndë

Një person është lënduar sonte nga shpërthimi i një bombole gazi në një banesë në qytetin e Gostivarit. Nga lëndimet dhe djegiet e shumta në trup, i lënduari nga Spitali Gostivait, menjëherë është dërguar për në Klinikat e Shkupit, raporton FLAKA.mk Shpërthimi ka ndodhur në një banesë në katin e tretë të një objekti kolektiv banesor pranë qendrës tregtare “Javor”. […]

Read more ›