ShowBiz

by / on February 23, 2017 at 5:23 pm / in Lajme, ShowBiz

Era bëhet edhe me një nënshtetësi tjetër (Foto)

Këngëtarja e njohur, Era Istrefi sot ka marrë nënshtetësinë në Shqipëri Kohë më parë, me një kërkesë drejtuar Presidentit Bujar Nishani, Era ka aplikuar për të marrë pasaportën shqiptare, ndërsa sot ajo është ligjërisht nënshtetase shqiptare. Në rrjetin social SnapChat Era ka publikuar një foto ku shihet me pasaportën e saj të re. Ndryshe këngëtarja Ere Istrefi nesër do të publikoj këngën […]

Read more ›
by / on February 22, 2017 at 8:49 pm / in Lajme, ShowBiz

Dua Lipa publikon hitin e ri (VIDEO)

Dua Lipa ka publikuar këngën e re “Thinking ‘about you.” Ky projekt i ri që ka prezantuar këngëtarja shqiptare  për tregun botëror është baladë. Ajo ka përdorur të njëjtën paraqitje në të gjithë videon, duke qëndruar në një krevat kur këndon për një dashuri të përfunduar. Deri tani, ndjekësit e kanë pritur mirë këngën dhe ka patur reagime pozitive. Mbetet […]

Read more ›
by / on February 22, 2017 at 5:08 pm / in Lajme, ShowBiz

Rrëfehet Agim Doçi: Si vodha perdet e Komitetit Qendror për fustanin e Parashqevisë

Poeti dhe autori i mirënjohur Agim Doçi, ka rrëfyer një detaj të veçantë për Festivalin e 27­të të Këngës në RTSH, e më konkretisht për fustanin që Parashqevi Simaku mbante veshur. I ftuar në emisionin “Pasdite në Top Channel” bashkë me Pirro Çakon, Doçi ka rrëfyer se atë edicion Parashqevia, e cila konkurronte me këngën “e Duam Lumturinë”, kishte kërkuar […]

Read more ›
by / on February 22, 2017 at 1:12 pm / in Lajme, ShowBiz

Sa mundësi kemi që të takojmë sozitë tona nëpër botë?

Në botë, ne njerëzit, jemi më shumë sesa shtatë miliardë. Por sa shanse kemi që të takojmë një person, i cili është sozia jonë? Kjo varet nga çfarë ne quajmë sozi. Në vitin e kaluar, në një avion të drejtuar drejt Irlandës, Neil Douglas gjeti kopjen identike të tij. Fotoja e burrit dhe të “klonit” të tij (me pasagjerët e […]

Read more ›
by / on February 21, 2017 at 3:20 pm / in Lajme, ShowBiz

Ja çka ha Angelina Jolie (Foto)

Vitet kur ajo ishte e ‘Keqja e Hollywood-it’ kinse i ka lënë anash, por si duket Angelina Jolie vazhdon të mbetet e tillë. Gjatë udhëtimit në Kamboxhia, 41 vjeçarja ka bërë diçka të pazakontë dhe të neveritshme. Ajo ishte në pjesën e Azisë Juglindore për të promovuar filmin e saj të ri ‘First They Killed My Father’, dhe realizoi një […]

Read more ›
by / on February 18, 2017 at 9:26 pm / in Lajme, ShowBiz

Angelina Jolie në filmin më të ri me Cristiano Ronaldo

Ylli botëror i futbollit, Cristiano Ronaldo dhe mbretëresha e Hollywood-it Angelina Jolie do të jenë së shpejti yjet e një seriali televiziv turk. Dy personazhet e shumënjohur në botën e skobuzit dhe sportit, kanë vendosur kështu që të luajnë së bashku në serialin e famshëm televiziv turk, “Hayat Koprusu”. Veç tyre në këtë seria luan edhe aktorja e njohur turke […]

Read more ›
by / on February 18, 2017 at 1:40 pm / in Lajme, ShowBiz

10 të famshëm që vdiqën nga plumbi (FOTO)

Kontrolli mbi armët e zjarrit është shndërruar në problem të përhershëm të njerëzve. A e dini psh. sa shumë njerëz të famshëm kanë vdekur nga armët e zjarrit? Disa u qëlluan nga familjarët, disa të tjerë nga njerëz të panjohur, e disa prej tyre madje bënë dhe vetëvrasje… Në vijim ju sjellim listën e disa prej njerëzve më të famshëm […]

Read more ›
by / on February 18, 2017 at 9:09 am / in Lajme, ShowBiz

Happy Birthday! Der Kosovo feiert seinen neunten Geburtstag

  Heute feiert Europas jüngstes Land seinen neunten Geburtstag. Der Kosovo wurde seit seiner Unabhängigkeitserklärung am 17. Februar 2008 von insgesamt 113 Mitgliedsstaaten der Vereinten Nationen als unabhängiger Staat anerkannt und hat es geschafft, sich in dieser kurzen Zeit in gewissen Bereichen stark weiterzuentwickeln. So zum Beispiel im Sport. Judoka Majlinda Kelmendi gewann bei den Olympischen Spielen in Rio die […]

Read more ›
by / on February 17, 2017 at 2:57 pm / in Lajme, ShowBiz

Kapaku i Coca-Colas, sekreti për hijezim të përsosur të syve (Video)

Përmes një videoje të publikuar në Instagram-in e saj një muaj më parë, Juliana ka treguar se një mënyrë e thjeshtë për t’i rregulluar sytë është përdorimi i kapakut të Coca-Colas. Truku është veçanërisht i mahnitshëm nëse nuk e keni dorën e qëndrueshme dhe vazhdimisht iu lëkundet. Kush e ka ditur se një pamje e tillë e komplikuar mund të […]

Read more ›
by / on February 17, 2017 at 2:45 pm / in Lajme, ShowBiz

Një aktor shqiptar në serialin kult “Game of Thrones”?!

Në pritje të sezonit të shtatë të serialit shumë të ndjekur Game of Thrones, ju sjellim detaje interesante nga sezoni që lamë pas. Në fillim të tij, në një nga episodet më të famshme, me titull “The Door”, shfaqet personazhi Benjen Stark (i vogël). Djaloshi aktor që luan këtë rol e ka emrin Matteo Elezi. Pikërisht ashtu, Elezi. Nga kërkimet […]

Read more ›