Sport

by / on January 22, 2017 at 3:49 pm / in Lajme, Sport

Arsenali: Njëri shqiptar shënon tjetri përfundon me të kuq

Njëri shqiptarë që luan për Gjermaninë shënon ndërsa tjetri shqiptarë që luan për Zvicrën del me të kuq transmeton Faktiditor.ch.Mustafi dhe Xhaka, të dy në lojë derisa Arsenali me vështirësi po fiton falë një goli të Mustafit që bën një devijim me kokë, ndërsa Granit Xhaka që i ka shumë ” qejf” kartonat nuk mundi të qëndrojë 90 minuta pa […]

Read more ›
by / on January 22, 2017 at 12:49 pm / in Lajme, Sport

Chapecoense lot dhimbjesh. Lojtarët e mbijetuar ngrenë titullin (VIDEO)

Tre futbollistët e mbijetuar të skuadrës braziliane Chapecoense, kanë ngritur lartë mes lotëve trofeun e ‘Copa Sudamericana’. Helio Neto, Jackson Follmann dhe Alan Ruschel i kanë mbijetuar tragjedisë ajrore dhe u kthyen në stadiumin e klubit, Arena Conda, ku mes lotësh e dhimbjesh ngritën lartë trofeun e ‘Copa Sudamericana’. Ngritjen e trofeut, të cilin ia dhuroi pa lojë skuadra e […]

Read more ›
by / on January 22, 2017 at 12:35 pm / in Lajme, Sport

Juve e fortë për Lacion, dy gola pjesën e parë

Lacio hoqi Strakoshën në derbin me Juventusin dhe mënjëherë u pa se portieri tjetër i tyre nuk ishte në nivel, aq më tepër në pranimin e golit të parë kur Dybala vërtetë bëri një gjuajtje të fuqishme , por topi ishte në dorën e gardianit lacial që nuk evitoi asgjë transmeton Faktiditor.ch.Pastaj minutat tjera të pjesës së parë u bënë […]

Read more ›
by / on January 22, 2017 at 12:16 pm / in Lajme, Sport

Taulant Xhaka refuzon Angelina Jolien për një tjetër aktore amerikane (Foto)

22/01/2017 Taulant Xhaka, mesfuhsroi i Baselit dhe i Kombëtares shqiptare, preferon Scarlett Johansson para Angelina Jolie Ai është i vështirë për t’u intervistuar. Edhe në momentin kur përpara do të bindet që të ketë një mikrofon, përgjigjet e Taulant Xhakës janë tmerrësisht shumë të shkurtra dhe është gjithmonë i prerë në përgjigjet që jep. Taulant Xhaka e “vuan” pjesën e […]

Read more ›
by / on January 22, 2017 at 10:58 am / in Lajme, Sport

Vdes presidenti i klubit turk, kishte prejardhje nga Kosova (Foto)

22/01/2017 Ilhan Cavcav, presidenti i klubit turk, Gençlerbirliği, ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare. Ai ishte president i klubit për 39 vite me radhë Futbollit turk është në zi. Presidenti i klubit, Gençlerbirliği, Ilhan Cavcav ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare. Cavcav kishte lindur më 1935 në Hamamönü të Ankaras, derisa ishte me prejardhje nga Kosova. Më saktësisht, […]

Read more ›
by / on January 21, 2017 at 11:36 pm / in Lajme, Sport

Pas fitores ndaj Malagas, Reali merr dy lajme të tmerrshme (FOTO)

Real Madrid mori tre pikë të rëndësishme ndaj Malagas, por mund të humb dy lojtarë kryesor shkaku i lëndimeve. Gjatë ndeshjes me Malagan në pjesën e parë është detyruar të zëvendësohet mbrojtësi Marcelo, i cili sipas medieve në Spanjë rrezikon seriozisht të humbas edhe ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve ndaj Napolit. Lojtari tjetër që mund të shqetësojë trajnerin […]

Read more ›
by / on January 21, 2017 at 10:22 pm / in Lajme, Sport

VIDEO/ Napoli mposht Milanin, kuqezinjtë bien në renditje

Milani ka pësuar një humbje 2-1 në “San Siro” përballë Napolit në ndeshjen e vlefshme për javën e 20-të në Serie A. Të besuarit e Montellas e nisën keq ndeshjen, duke pësuar dy gola vetëm pas vetëm 10 minutave, me Insigne dhe Jose Maria Callejon që shënuan 2-0. Golin e vetëm për Milanin e shënoi Juraj Kucka, ndërsa gjatë pjesës […]

Read more ›
by / on January 21, 2017 at 8:37 pm / in Lajme, Sport

FOTO/ Arrihet marrëveshja, Interi kryen me sukses një tjetër transfertë

Dejtues të Interit kanë arritur një marrëveshje me mbrojtësin e Romës, Kostas Manolas. Sipas burimeve të portalit grek “SDNA”, zikaltërit kanë siguruar shërbimet e Manolas për të cilin do të paguajnë 42 milionë euro, shkruan “Calciomercato.it”, raporton SYRI.net. “Nerazzurrët” arritën të mposhtnin konkurrencën e Manchester United e cila kërkonte me insistim mbrojtësin që prej sezonit të ardhshëm do të veshë […]

Read more ›
by / on January 21, 2017 at 8:25 pm / in Lajme, Sport

VIDEO/ Ndodh befasia. Presidenti i La Ligas merr vendim pas gjestit të Piques

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique nuk do të dënohet nga Komisioni i Disiplinës, pasi presidenti i La Ligas, Javier Tebas e ka falur gjestin e spanjollit. “Nuk kam çfarë t’i them Piques. Ai është profesionist i vërtetë. Mesazhi i vetëm për të është që të vazhdojë të punoj siç po bën”, u shpreh presidenti i La Ligas, Javier Tebas, shkruan […]

Read more ›
by / on January 21, 2017 at 5:24 pm / in Lajme, Sport

VIDEO/ Reali fiton me vështirësi, zhgënjen Ronaldo

Real Madridi ka mposhtur me shumë vështirësi Malgan në ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të në La Liga. Ndeshja në ‘Santiago Bernabeu’ përfundoi me rezultatin 2-1 në favor të ekipit të Zinedine Zidanes të cilët vlen të përmendim që humbën shumë raste të arta për të shënuar. Pas dy humbjeve të njëpasnjëshme, në La Liga dhe Copa del Rey, […]

Read more ›