Chelsea dhe PSG shënojnë fitoret e para në Ligën e Kampionëve këtë sezon

119

Chelsea dhe PSG kanë regjistruar fitoret e para këtë sezon në Ligën e Kampionëve.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

‘Blutë’ e Londrës në udhëtim në Rusi, kanë mposhtur 0-4 Krasnodar, në ndeshjen e xhiros së dytë të fazës së grupeve.

Callum Hudson-Odoi, Timo Werner, Hakim Ziyech dhe Christian Pulisic, shënuan për fitorene  Chelseas.

Në ndeshjen e zhvilluar në orar të njëjtë, PSG ka mposhtur kampionët e Turqisë, Istanbul Basaksehir, me rezultat 0-2.

Të dy golat për PSG i shënoi Moise Kean./Lajmi.net/

Comments