Conte paralajmron kundërshtarët

25

Antonio Conte ka paralajmëruar Barcelonën dhe Paris Saint-Germain se skuadra e tij e Chelsea mund të shkaktojë atyre probleme serioze në fazat e eliminimit të Ligës së Kampionëve, shkruan Sporti24.com.

Chelsea ka barazuar 1-1 në Stamford Bridge me Atletico Madridin, e me fitoren e Romës, nënkuptonte se ata duhej të vendoseshin në vendin e dytë në Grupin C.

MÖBEL THEMA

“Unë mendoj se ne u përpoqëm të luanim lojën tonë, në përpjekje për të fituar ndeshjen. Nga pjesa e parë ne u përpoqëm të sulmonim kundër një skuadre të mirë. “Por unë përsëris, mendoj se kemi krijuar shumë shanse për të shënuar, shtoi Conte

Kjo do të thotë se ka vetëm tre ekipe që ata mund të përballen në fazën e eliminimit direkt e ato janë Barceloan , PSG ose Besiktas, por Conte ka paralajmëruar treshen e klubeve gjigande që duhet të kenë frikë nga skuadra e tij, transmeton Sporti24.com

Duke folur për BT Sport pas ndeshjes, ai tha: “Unë mendoj se kur të kaloni në raundin e ardhshëm në mesin e 16 ekipeve duhet të jeni gati të përballeni me ekipet më të mira. Unë mendoj se edhe kundërshtari ynë nuk do të jetë i lumtur të luajë kundër nesh!” tha Conte

Shorti për raundin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve do të zhvillohet të hënën më 11 dhjetor në Nyon të Zvicrës.

Comments