COVID, 406 raste të reja dhe 4 viktima në 24 orët e fundit

100

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 2 0138 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 406 kanë rezultuar pozitivë, ose 19 për qind e të testuarve. Po ashtu, në 24 orët e fundit, 4 pacientë e kanë humbur betejën me koronavisusin, ndërsa janë shëruar 280 persona.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Comments