Dalin pamjet, qyteti shqiptar “përmbytet” në reshje shiu e breshëri

271

Stuhi ere dhe reshje të dendura shiu e deri në breshër.

Këto janë pamjet e sotme të qytetit të Elbasanit, ku shiu dukshëm nuk “është kursyer”.

MÖBEL THEMA

Reshjet të tilla paralajmërojnë hyrjen e stinës së vjeshtës dhe sipas meteorologëve e gjitha java do të dominohet nga moti me reshje dhe i paqendrueshëm.

Por nga ana tjetër prej disa vitesh tashmë, nisja e stinës së vjeshtës nuk përkon me ulje të temperaturave, pasi prej kohësh edhe muaji shtator mbetet relativisht të nxehtë./Express

Comments