Dhjetë blerjet më të shtrenjta të Barcelonës

110

Barcelona ka zyrtarizuar transferimin e Antoine Griezmann nga Atletico Madrid për 120 milionë euro.

Francezi bëhet lojtari i tretë më shtrenjtë në histori të klubit të Barcelonës, ndërsa dy të parët dihen që janë: Philippe Coutinho dhe Ousmane Dembele.

Ja lista me 10 lojtarët më të shtrenjtë në histori të klubit të Barcelonës:

10- Paulinho – 40 milionë euro

9- David Villa – 40 milionë euro

8- Malcom 41 milionë euro

MÖBEL THEMA

7- Neymar – 57,1 milionë euro

6- Zlatan Ibrahimovic – 69,5 milionë euro

5- Frenkie de Jong – 75 milionë euro

4- Luis Suarez – 82 milionë euro

3- Antoine Griezmann – 120 milionë euro

2- Ousmane Dembele – 125 milionë euro

1- Philippe Coutinho – 135 milionë euro

Comments