Distria Krasniqi e mrekullueshme, kalon në gjysmëfinale të Botërorit

107

Xhudistja kosovare Distria Krasniqi ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Botërorit të xhudos që po mbahet në Tokio.

Në çerekfinale të kategorisë -48 kilogramë, Krasniqi fitoi ndaj kampiones aktuale olimpike, Paula Pareto.

MÖBEL THEMA

Në gjysmëfinale, ajo do të përballet me Funa Tonakin e Japonisë.

Paraprakisht, Distria eliminoi Narantsetseg Ganbaatar dhe spanjollen Julia Figueroa. /Lajmi.net/

Comments