Djokovic fiton ‘dramën’ me Federer

64

Novak Djokovic ka mposhtur Roger Federerin në finale të garës prestigjioze, Wilmbledon në Britani të madhe.

Tenisti serb fitoi 3-2 (7-6 1-6 7-6 4-6 13-12) me sete pas një gare të gjatë me shumë rikthime.

MÖBEL THEMA

Ky është triumfi i pestë i Djokovicit në Wimbledon dhe Grans Slami i 16-të i fituar në përgjithësi.

Për Federer mund të jetë Wimbledoni i fundit, pasi zvicerani ka paralajmëruar pensionimin. /IndeksOnline/

Comments