Drita shokon Feronikelin! Festim Alidema hero i sfidës

50

Kampioni në fuqi, Drita nga Gjilani, merr tre pikë të rëndësishme në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas.

Për Dritën janë tre pikë të mëdha në luftë për titull, ndërsa për “Niklin”  kjo humbje e rrezikon edhe më shumë që të bien në fund të renditjes, pasi që vetëm tre pikë janë larg vendit të nëntë.

Feronikeli  pëson humbje me rezultat 1:0 nga Drita.

Sulmuesi Astrit Fazliu asiston Festim Alidema shënoi në minutën e 90+4.
Drita merr kreun me 50 pikë, duke lënë pas Ballkanin me 48 dhe Prishtinën me 47, ndërsa Feronikeli është i gjashti me 27.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Superliga e Kosovës 
Gjilani-Arbëria 1:1
Prishtina-Llapi 3:1
Besa-Trepça ’89 1:2
Ballkani-Drenica 2:0
Feronikeli-Drita 0:0

Tabela

1. Drita    23    15    5    3    36:18    50
2. Ballkani    23    15    3    5    50:28    48
3. Prishtina    23    14    5    4    39:14    47
4. Gjilani    23    8    9    6    22:22    33
5. Trepça ’89    23    9    4    10    26:32    31
6. Feronikeli    23    6    9    8    27:22    27
7. Llapi    23    8    2    13    25:28    26
8. Arbëria    23    7    5    11    22:29    26
9. Drenica    23    6    6    11    16:31    24
10. Besa    23    1    4    18    15:54    7
Në javën e ardhshme takohen: Arbëria-Ballkani, Llapi-Drenica, Drita-Gjilani, Prishtina-Besa dhe Trepça ’89-Feronikeli.

Comments