Dy Ferrari të ri arrijnë në shtator – njëri prej tyre SUV?

292

Prodhuesi prestigjioz italian i makinave sportive Ferrari do të zbulojë dy modele të reja në Fiorano.

Sipas mediave njëri nga modelet e reja që vijnë muajin e ardhshëm do të jetë SUV i parë i shumëpritur Ferrari, me emrin Purosangue.

MÖBEL THEMA

Modeli tjetër është 812 Superfast Spider, i cili në thelb është thjesht një version kabriolet i Grand Tourer.

Për më tepër, Maranel njoftoi një model tjetër të ri në fund të këtij viti, transmeton KosovaPress.

Ferrari ka demonstruar tashmë P80/C unik dhe superveturën e fuqishme hibride me 986 kuaj fuqi SF90 Stradale këtë vit.

Comments