E papritur: Juventus shpërndan numrat e fanelave, por “9” mbetet pa “pronar”

72

Fanela me numrin 9 e Juventus nuk ka pronar, për momentin.

Klubi bardhezi ka dorëzuar në Lega Calcio listën e numrave të fanellës për sezonin e ri dhe 9 nuk i është dhënë asnjërit.

MÖBEL THEMA

Sipas Tutto Sport, skuadra torineze e ka lënë këtë numër bosh pasi mendohet se do t’i jepet Mauro Icardit. Ky numër është dhe i preferuari i argjentinasit.

Lista e plotë:
1 Szczesny
2 De Sciglio
3 Chiellini
4 De Ligt
5 Pjanic
6 Khedira
7 Ronaldo
8 Ramsey
10 Dybala
11 D.Costa
12 Alex Sandro
13 Danilo
14 Matuidi
15 Pjaca
16 Cuadrado
17 Mandzukic
19 Bonucci
21 Higuain
22 Perin
23 Can
24 Rugani
25 Rabiot
28 Demiral
30 Bentancur
31 Pinsoglio
33 Bernardeschi
77 Buffon

Comments