“Ecje për Liri” – qytetarë të shumtë presin parakalimin e personaliteteve që e mundësuan këtë ditë

59

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë po zhvillohet ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga sheshi ‘Skenderbeu’ deri te busti i ish-sekretares, Madeleine Albright, raporton lajmi.net.

Qytetarë të shumtë kanë dal në sheshe dhe po presin parakalimin ish-presidentit të SHBA-ve, Bill Clinton, ish-sekretares, Madeleine Albright, gjeneralit, Wesley Clark, etj,.

MÖBEL THEMA

Pas kësaj ngjarje, të lartpërmendurit do të vazhdojnë deri te monumenti i ‘NewBorn’, ku do të zbulohet busti i Albright. /Lajmi.net/

Comments