Edhe iPhone me ‘dark mode’, ja si do të duket

191

Tipari i ri i njoftuar në konferencën vjetore të developerëve të Apple WWDC të hënën është një nga më të priturat, që do vie me ‘iOS 13’.

MÖBEL THEMA

Në skenë në konferencën për shtyp, një përfaqësues i Apple (AAPL) parashikonte se si do të duket risija në aplikacione të ndryshme, nga Apple Music në galerinë e fotografive dhe lajme.

Ky modalitet ka shumë mundësi të debutojë këtë vjeshtë.

Disa prej ekspertëve teknologjik thonë se dëmton më pak sytë dhe mund të kursejë baterinë e telefonit. /Lajmi.net/

Comments