Eksluzive: Një shqiptar në Zvicër i infektuar me coronavirus

997

Rasti i parë i konfirmuar pozitiv me coronavirus në Zvicër është një shqiptar rreth 30 vjeç që jeton në kantonin e Gjenevës. Faktiditor merr vesh se ai ditë më parë ishte për një vizitë në Itali. Autoritetet zviceriane të shëndetësise e kanë futur në karantinë të prekurin ndërsa u janë bërë analizat edhe familjarëve të tij dhe te gjithë atyre që ai ka pasur kontakt dy ditët e fundit. Faktiditor.ch do t’ju mbanë të informuar për rastin./Faktiditor.ch/

Comments