Emocion i veçantë – pas 20 viteve liri, Clinton dhe Albright parakalojnë në sheshet e kryeqytetit [Foto]

132

Me rastin e shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është zhvilluar ecje e personaliteteve të larta ndërkombëtare dhe vendore nga sheshi ‘Skenderbeu’,  raporton lajmi.net.

Qytetarë të shumtë kanë dal në sheshe për të pritur parakalimin ish-presidentit të SHBA-ve, Bill Clinton, ish-sekretares, Madeleine Albright, gjeneralit, Wesley Clark, etj,.

Qytetarët kanë duartrokitur dhe brohoritur emrat e Clinton dhe Albright.

MÖBEL THEMA

Ata kanë vazhduar për te monumenti i ‘NewBorn’, ku do të zbulohet busti i Albright. /Lajmi.net/

Comments