Fatmir Limaj nominohet për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD

69

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj është dominuar edhe zyrtarisht si kandidat për kryeministër nga koalicioni i Nisma-AKR-PD.

Nominimin e tij në Konventë e këtij koalicioni e ka bërë, anëtari i kryesisë së Nismës, Bilall Sherifi, shkruan Indeksonline.

MÖBEL THEMA

Sherifi bëri një prezantim të shkurtër se kush është Fatmir Limaj dhe cili është ‘background’ i tij.

Limaj përmes një fjalimi tha se është i gatshëm që të marr drejtimin e Kosovës./Indeksonline/

Comments