Ferguson tregon kush do ta fitoj titullin e Premierligës sivjet

232

MÖBEL THEMA

Gara për titullin e Premierligës në mes të Liverpoolit dhe Manchester Cityt do të vazhdoj deri në xhiron e fundit.

Por sipas ish-trajnerit të Manchester United, Sir Alex Ferguson është koha që Liverpooli të triumfoj në këtë garë.Jonathan Walters tregon se ka dëgjuar Fergusonin duke thënë se United do ta mposht Cityn në ndeshjen e tyre që zhvillohet mesjavën e ardhshme.

Liverpooli është dy pikë para Manchester Cityt. Reds kanë edhe katër ndeshje të lehta në letër për t’i zhvilluar derisa City ka pesë e ndër to janë edhe kundër Tootenham dhe Manchester United. /IndeksOnline/

Comments