Ferrari paraqet veturën e re sportive SF90 Stradale super-hibrid [Foto]

137

Ferrari ka prezantuar një makinë luksoze super-hibrid.

MÖBEL THEMA

Ferrari prezantoi një makinë luksoze me një ndryshim, një model hibrid që mund të kalojë në heshtje nëpër rrugët e qytetit në energji elektrike, si dhe goditur një shpejtësi të lartë prej 340 km / h, raporton “Times”, transmeton lajmi.net.

I pajisur me një motor 574kW të zhvilluar nga Formula 1, vetura e re sportive 4WD SF90 Stradale u shfaq me krenari në bazën historike të kompanisë në Maranello, pranë Modena, në Italinë veriore.

Shefi ekzekutiv Louis Camilleri e përshkroi makinën e re si “befasuese, të shpejtë dhe plotësisht revolucionare”. /Lajmi.net/

 

Comments