Formacionet e mundshme: Man Utd – PSG, mungon…

92

Sot në orën 21:00 në “Old Trafford” Manchester United do të presë Paris Saint Germainin në duelin e parë të vlefshëm për fazën e 1/16 të Champions Leagues.

“Djajtë e Kuq” duken krejtësisht një ekip ndryshe nën urdhrat e trajnerit Ole Gunnar Solskjaer dhe tashmë konsiderohen si favorit për ta fituar takimin e parë.

Për PSG do të mungojnë Neymar dhe Edinson Cavani, ndërsa më poshtë keni formacionet e mundshme të dy skuadrave:

MÖBEL THEMA

Man Utd (4-3-3): De Gea, Young, Smalling, Jones, Shaë; Herrera, Matic, Pogba; Lingard, Rashford, Martial.

PSG (4-3-3): Buffon, Dani Alves, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat; Paredes, Marquinhos, Verratti; Di Maria, Mbappe, Draxler.

Ndeshja e kthimit është me 6 mars në stadiumin “Parku i Princave”.

Comments