FOTO/ Formacioni i frikshëm i Barçës me Neymarin, ndryshon pozicioni i Messit!

160

MÖBEL THEMA

Rikthimi i Neymarit në Barcelonë dikur dukej vetëm ëndërr, por shumë shpejt do të bëhet realitet.

Prej ditësh mediat po raportojnë se anëtarët e klubit spanjoll ndodhen në Paris për të finalizuar marrëveshjen me PSG-në.

Katalanasit që kanë ofruar 100 milionë euro dhe Philippe Coutinhon për të rikthyer Neymarin në “Camp Nou”, një dëshirë e shprehur edhe nga Lionel Messi, shkruanSYRI.net.

Në rast se rikthehet Neymar, atëherë Messi sezonin e ri do të pozicionohet në rolin e trekuartistit duke hequr dorë nga pozicioni i preferuar në krahun e djathtë të sulmit.

Ky do të ishte formacioni i mundshëm i Barcelonës me Neymarin në repartin e sulmit:

Image

Comments