Lajme, Sport — September 12, 2017 at 9:20 pm

FOTO/ Nota që mori Taulant Xhaka ndaj Manchesterit do t’ju surprizojë

by

Manchester United e ka nisur me fitore aventurën në Ligën e Kampionëve, duke mposhtur 3-0 Baselin e Taulant Xhakës, i cili ishte titullarë për skuadrën zvicerane.

Marouane Fellaini (35’), Romelu Lukaku (53’) dhe Marcus Rashford (83’) shënuan për fitoren e pastër të “Djajve të Kuq”.

Xhaka ishte një ndër më të mirët në fushë, pavarësisht humbjes 3-0. Mesfushori shqiptar u vlerësua me notën 7.3, e cila ishte më e larta për Baselin.